Sylwester w kinie, teatrze, filharmonii

Nie każdy lubi spędzać Sylwestra w klubie, pubie czy na hucznej imprezie. Są osoby, które wolą aby był on spokojniejszy, ale także zupełnie inny niż zwyczajny wieczór czy noc. Będąc we Wrocławiu można skorzystać na przykład z oferty powitania Nowego Roku w kinie, teatrze albo filharmonii.

Nocny maraton filmowy to dla wielu kinomanów wielka frajda. Na pewno można spodziewać się, że tego rodzaju sylwestrowy pokaz filmowy zorganizują Multikino oraz kino Helios. Przez całą noc można się cieszyć oglądaniem dobrych filmów na dużym ekranie. Oczywiście o północy przewidziana jest lampka szampana, a w międzyczasie poczęstunek. Maraton filmowy to również niezła propozycja sylwestrowa dla singli. Wielu z nich nie ma wcale ochoty oglądać tańczących par, a także w danej chwili nie szuka partnera dla siebie. Wówczas może spokojnie i miło przywitać Nowy Rok w kinie, albo ewentualnie w teatrze. Bardzo interesujące spektakle można oglądać co roku w Teatrze Polskim, Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego oraz w Teatrze Komedia. To naprawdę oryginalna odmiana oraz ciekawa propozycja, i to naprawdę dla każdego. Wystarczy odpowiednio wcześnie sprawdzić program, najlepiej na stronie internetowej danej instytucji, i się zdecydować.

Jednak innych pomysłów na spędzenie Sylwestra w elegancki sposób i w dobrym stylu nie brakuje. Niektórzy decydują się na prawdziwy bal sylwestrowy, w długich sukniach i we frakach. Odpowiedni strój będzie także dobrze widziany w filharmonii. Wrocławska Filharmonia to miejsce, gdzie każdy prawdziwy miłośnik muzyki klasycznej będzie się czuł najlepiej podczas witania Nowego Roku. Natomiast do tej pory Sylwester organizowany był tam zarówno 30, jak i 31 grudnia. Oprócz koncertów przewiduje się też wzniesienie toastu o północy. Jeśli bilety zostaną kupione z odpowiednim wyprzedzeniem będą nieco tańsze. Zresztą tak naprawdę najlepiej kupować je najpóźniej w okolicach września, bo później może ich już po prostu zabraknąć. Właśnie dlatego wiele osób planuje wieczór sylwestrowy z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby móc zaopatrzyć się od razu w bilety czy wejściówki. Jeżeli z jakichś przyczyn plany sylwestrowe ulegną zmianie zawsze można je sprzedać. Z pewnością w razie czego będzie to łatwiejsze niż dostanie ich w grudniu.